ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1775293
*
nr 177 5293
Spegel
1800-tal, bemålad, H.58
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 12:40:00
1
1.200 kr
23/9 10:59:05
2
750 kr
23/9 11:00:05
2
850 kr
23/9 15:24:01
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 177 5293
Spegel
1800-tal, bemålad, H.58
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 12:40:00 | 1 | 1.200 kr |
23/9 10:59:05 | 2 | 750 kr |
23/9 11:00:05 | 2 | 850 kr |
23/9 15:24:01 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53